Forum Wydziału Chemii UW

Najlepszy wydział chemii na świecie ;-)


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Wikipedysta
Autor Wiadomość
tt Płeć:Kobieta
junior chemik

Dołączyła: 18 Sty 2007
Ikona Tematu/Postu PostWysłany: Czw Sty 18, 07 18:53   Wikipedysta Odpowiedz z cytatem

Nasz starszy kolega, mgr Łukasz Głaz napisał sobie autobiografię w Wikipedii.

Oto link:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Wikipedysta:%C5%81ukasz_G%C5%82az

Ponieważ strona jest edytowalna, więc zamieszczam tu obecną wersję wpisu pana Łukasza:


Wikipedysta:Łukasz Głaz

Urodzony 29 lipca 1982 roku w Warszawie. Fizykochemik. W 1997 ukończył Szkołę Podstawową nr 2 imieniem Marii Curie-Skłodowskiej w podwarszawskim Piastowie. W latach 1997-2001 uczęszczał do XI Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Reja w Warszawie, gdzie w maju 2001 roku zdał Egzamin Maturalny z przedmiotów obowiązkowych a także z chemii, uzyskując ocenę bardzo dobrą. Uzyskał również tytuł finalisty XXI Konkursu Fizycznego w stopniu międzywojewódzkim. W 2001 roku został przyjęty na Wydział Chemii Uniwersytetu Warszawskiego, któr ukończył z wynikiem bardzo dobrym 25 maja 2006, broniąc prace magisterską pod tytułem „Frakcjonowanie metali w osadach dennych zebranych z terenów skażonych odpadami przemysłu metalurgicznego”. Wyniki jego pracy zostały zaprezentowane w formie plakatu na krajowej konferencji, zaś Komisja Egzaminacyjna złożyła wniosek do Rady Wydziału, która 14.06.2006 nadała wyróżnienie dyplomu. W czasie trwania studiów pełnił obowiązki zastępcy Przewodniczącego Zarządu Samorządu Studentów Wydziału Chemii U.W., pracował w Komisji d.s. Dydaktyki i Wychowania,d.s. punktów ECTA, a także był przez dwa lata członkiem Rady Wydziału. Aktualnie od kilku lat pracuje charytatywnie w Fundacji „Świat na Tak” jako nauczyciel fizyki prowadząc zajęcia Fizyka I (mechanika) oraz Fizyka III (elektromagnetyzm) na poziomie liceum ogólnokształcącego. 9 września 2004 roku Rada Miasta Stołecznego Warszawy nadała mu odznaczenie „Zasłużony dla Warszawy” za propagowanie nauki wśród młodzieży. Obecnie piastuje stanowisko doktoranta w Pracowni Dielektryków i Magnetyków na Wydziale Chemii UW, a także nauczyciela chemii w XI L.O. im. Mikołaja Reja

Patrz też hasła: Świat na Tak, ZTM, Agnieszka Marszałek, XV Konwersatorium Analityczne, Piknik Naukowy PR

Dalej jakaś świnia napisała :
A gdzie wzmianka o brązowym nosku?
Nie wiecie czasem o co chodzi?


poniżej znajduje się nowa poprawiona wersja hagiografii Pana Łukasza. Zachęcam do nanoszenia własnych poprawek w Wikipedii. Wspólnie promujmy wybitne jednostki :


Dlaczego tak skromnie?


29 lipca 1982 układ gwiazd był wyjątkowo sprzyjający. Nowonarodzonemu dziecięciu nadano imię Łukasz Sylwester. Przydomek Głaz (lub Twardy, Nieustepliwy) zyskał niebawem. Od najmłodszych lat zdradzał bowiem niebywałe zdolności w różnorakich dziedzinach.Jego szkolny kolega z ławki Tadeusz Pankracy wspomina:
"Łukasz Sylwester nieraz skutecznie nawracał łobuzów ze złej drogi. Nie raz i nie dwa powstrzymał kolegów z klasy od wagarowania, uprzedzając wcześniej Panią Dyrektor. Zamiast picia wina proponował im pomoc w odrabianiu lekcji. Tak własnie powstało pierwsze Kółko Kolezeńskiej Pomocy im. Pani Dyrektor bedące zaczątkiem późniejszej działalności."
Trudny okres dojrzewania przypadl na noc z 12 na 13 stycznia 2000r. Miał wtedy straszny sen. Śniło mu sie że spóźnił sie na lekcję chemii i nie przeprosił Pani. W ten oto sposób Łukasz Sylwester poznał jak straszne uczucia wywołuje przeciwstawianie sie woli władz zwierzchnich. W latach 2001-2006 piastował stanowisko studenta Wydziału Chemii UW, choć program studiów wyzszych opanował w doskonalym stopniu juz w szkole podstawowej. Dał sie wtedy poznac jako niezrównany kompan zabaw i tzw. "równy gość". Zaskarbił sobie także sympatię profesorów, (czy też jak mówi sam Łukasz Sylwester : "Profesorów").
Z tego okresu pochodzą również pierwsze wspomnienia o niebywałym powodzeniu Łukasza Sylwestra wśród dam. Najlepiej świadczy o tym relacja jego koleżanki z roku:

" W spojrzeniu Łukasza jest władczośc i czułość zarazem. Trudno opisać słowami ten dreszcz emocji który przenikał mnie na wskroś, gdy mijalismy sie na korytarzu. Mimo że upłynąl juz rok od kiedy zakończyłam studia, wciąż tkwi on w moim sercu, tak jak w jednym wierszy który zwykł deklamować:

W sercu moim pika
Chemia i fizyka
Lecz gdy wiosnę poczuję
I Ciebie popiastuję

Niestety czułe słówka nie były przeznaczone dla uszu zwykłych studentek. Jak sie niebawem okazało, tomik poezji miłosnej "Serce jak Głaz" zostal opatrzony dedykacją: "Kochanej Radzie Wydziału". Co znamienne, szlachetnie oprawione egzemlarze otrzymała także Rada Miasta Warszawy, Rada Pedagogiczna LO. im. Mikolaja Reja oraz wiele innych instytucji. Dedykacje były jednak odpowiednio zmienione.

Wierzymy, że to dopiero początek błyskotliwej kariery. Że dane nam będzie opisać kolejne doniosłe sukcesy Łukasza Sylwestra. Wikipedysty i Fizykochemika, Doktoranta,Nauczyciela, Zasłużonego dla Miasta, Finalisty i Abiturienta. Tak. To Wielki Człowiek.

Wielbiciele
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
UlaKotowska Płeć:Kobieta
junior chemik

Dołączyła: 04 Lis 2009
PostWysłany: Sob Lis 07, 09 11:30    Odpowiedz z cytatem

Laughing

_________________
http://tarsjusz.pl
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Joanna_M Płeć:Kobieta
junior chemik


Dołączyła: 24 Kwi 2010
PostWysłany: Sob Kwi 24, 10 21:04    Odpowiedz z cytatem

Laughing Jaki skromny!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość
   
Wyświetl posty z ostatnich:   
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku
Oznacz temat jako nieczytany

  

Powered by phpBB modified v1.9 by Przemo © 2003 phpBB Group
Template modified by Nasedo