Forum Wydziału Chemii UW

Najlepszy wydział chemii na świecie ;-)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Drugi rok:)
Autor Wiadomość
Ewelcia Płeć:Kobieta
senior chemik

PostWysłany: Pią Lip 28, 06 11:31   Drugi rok:) Odpowiedz z cytatem

Mam pytanie odnośnie drugiego roku bowiem doszły mnie słuchy, że sami układamy plan na drugim roku. czy ktoś może udzielić mi informacji jak niby to sie robi?

Garneck Płeć:Mężczyzna
super chemik

PostWysłany: Pią Lip 28, 06 12:03    Odpowiedz z cytatem

1. Wpisujesz się na listę
2. Ktoś cię wykreśla
3. Wszyscy robią rozpierduchę, bo ktoś kogoś wykreślił.
4. Wszyscy sie nawzajem nienawidzą.

admin Płeć:Kobieta
Site Admin

PostWysłany: Pią Lip 28, 06 14:34    Odpowiedz z cytatem

wszystko z wyjatkiem punktu 4.
Wg. mnie powinien byc taki:
4. Wszyscy nienawidza wykladowcow i ida w ramach pocieszenia na piwo.

i jeszcze:
5. Pod koniec semestru znasz juz mniej wiecej swoj plan.

A ja ciekawa jestem, jak bedzie z usosem... juz sie ne moge doczekac, kupie sobie popcorn i cole, usiade na murku pod szatnia i bede obserwowac pierwsze tygodnie Mr. Green
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Essme Płeć:Kobieta
super chemik

PostWysłany: Pią Lip 28, 06 16:07    Odpowiedz z cytatem

admin napisał/a:

A ja ciekawa jestem, jak bedzie z usosem... juz sie ne moge doczekac, kupie sobie popcorn i cole, usiade na murku pod szatnia i bede obserwowac pierwsze tygodnie Mr. Green

Na Twoim miejscu kupilabym raczej ochraniacze takie jak do hokeja np., bo pragne Ci przypomniec, ze Ty tez sie bedziesz musiala w tlumie przepychac, zeby zapisac sie na dogodny termin zajec Rolling Eyes

Numer Gadu-Gadu
4438963

super chemik

PostWysłany: Pią Lip 28, 06 16:12    Odpowiedz z cytatem

Garneck napisał/a:
1. Wpisujesz się na listę
2. Ktoś cię wykreśla
3. Wszyscy robią rozpierduchę, bo ktoś kogoś wykreślił.
4. Wszyscy sie nawzajem nienawidzą.

A ja powiem tak:
1. wpisujesz sie na liste
2. ktos Cie wykresla
3. wszyscy sie nawzajem wykreslaja
4. ktos kradnie liste
5. proba rekonstrukcji listy
6. wszyscy sie nawzajem nienawidza
7. powstaje nowa lista z zupelnie innymi nowymi terminami zajec i / lub zaczynaja sie zapisy u kierownika zajec = 200 osob naraz chce przejsc przez jedne drzwi w tej samej chwili czasu
8. wszyscy sie nawzajem nienawidza

(tak to chyba kompletny obraz, przy czym punkty z wykreslaniem sie i kradnieciem listy mozna powatarzac dowolna liczbe razy - w przypadku krysztalow ktos podprowadzil liste dwukrotnie Evil or Very Mad n )

Numer Gadu-Gadu
4438963

super chemik

PostWysłany: Pią Lip 28, 06 16:22    Odpowiedz z cytatem

Ewelciu, od najblizszego roku akademickiego wchodzi usos, zebysmy sie nie musieli zabijac przy zapisach na zajecia. W zwiazku z tym, jakos we wrzesniu musisz przez internet, wykorzystujac swoj pesel i haslo z rejestracji na wf, zarejestrowac sie na wszystkie przedmioty, ktore bedziesz robic w najblizszym semestrze. Nastepnie w pierwszym tygodniu pazdziernika bedziesz tratowana, miazdzona i zgniatana przez kolegow a takze sama bedziesz wyzej wymienionych kolegow tratowac, miazdzyc i zgniatac, zeby sie zapisac na dany termin konkretnych zajec.
A teraz co do ukladania sobie planu:
plany zajec wisza w necie na stronie wydzialu. Musisz sobie sciagnac plan dla swojego roku (w tym przypadku drugiego jak rozumiem). Potem musisz poczytac informator jakie przedmioty sa obowiazkowe dla Twojej specjalnosci, policzyc punkty ects, ktore za te przedmioty dostaniesz wg informatora, a nastepnie dobrac sobie przedmiotow z innych specjalnosci tak, zeby za wszystkie przedmioty w semestrze miec 29-31 punktow ects (powinno byc 30 na semestr, ale na drugim roku w zaleznosci od specjalnosci bylo roznie, bo pozniej sie to wyrownywalo w letnim semestrze). Zwracam Twoja uwage na nastepujace rzeczy:
- plany zajec ktore teraz wisza w necie moga sie jeszcze zmienic
- punktacja za przedmioty ma sie zmienic w okolicach polowy sierpnia zdaje sie
- podobno 2 godziny wfu tygodniowo beda za 1 ects
- podobno 2 h/ tydz. lektoratu z angielskiego daja 2 ects

Jak czytac tabele z planem zajec jestem pewna ze raz dwa sie polapiesz Wink . W koncu przebrnelas pierwszy rok, a zasada czytania naszego wydzialowego planu jest identyczna zawsze Smile . Pozdrawiam Smile

Numer Gadu-Gadu
4438963

senior chemik

PostWysłany: Pią Lip 28, 06 16:40    Odpowiedz z cytatem

dziekuje za przedstawienie sprawy heh jakoś dam rade:) widze ze caly wrzesien na kompie trzeba siedziec i sie zapisywaćSmile

Site Admin

PostWysłany: Pią Lip 28, 06 17:24    Odpowiedz z cytatem

nie caly wrzesien, tylko piec sekund po polnocy w dniu w ktorym rusza rejestrsacja via usos. Pozniej juz nie bedzie miejsc Mr. Green

Essme, ja juz chyba nie bede az tak walczyc o plan.
Zauwaz, ze wiekszosc co robimy to wyklady, na dwie najwieksze laborki moge sie zapisac na dowolny termin byle byc na liscie, zostaja wiesz_ktore_cwiczenia, z naszym Promotorem, ktore moge robic w czwartek w nocy bardzo chetnie. Reszta mi wisi nacia od selera. Very Happy

Ale pchac i tak sie bede. Bede robic Tobie tunel, zebys sie na dydaktyke i pedagogike zapisala Wink
Powrót do góry

senior chemik

PostWysłany: Pią Lip 28, 06 17:50    Odpowiedz z cytatem

a i jeszcze jedno;) polecić mi możecie profesorów, do których warto sie zapisać na dany przedmiot.

Site Admin

PostWysłany: Pią Lip 28, 06 18:41    Odpowiedz z cytatem

nie rozumiem... przy wykladach zywkle nie mas zwyboru do kogo sie zapidsujesz, wiec nie ma co kogo polecac. A przy cwiczeniowcach, zywkle zapisujac sie nie wiesz do kogo trafisz, wiec mozemy Ci najwyzje powiedziec czego sie bac jak juz bedziesz wiedziala kto co prowadzi.

z drugiego roku z profesorow najlepiej pamietam mojego idola, najlepszy wyklad na jaki mialam przyjemnosc chodzic na tym wydziale, wyklad profesora Pieli.
Nie jestem dobra z matematyki i nie lubilam kwantow, ale wyklad byl prowadzony swietnie, i glownie dzieki temu wykladowi naumialam sie na tyle ze zdalam, i to na mocna czworke Very Happy i do dzis mam przyjemne wspomniania z kwantow.

Z laboratorium z ilosciowki pamietam, ze ciagle nam powtarzali ze biureta musi byc idealnie czysta. Ja olalam szorowanie chromianka i wszystkie analizy mi wychodzily za pierwszym razem, dopiero przy ostatniej analizie Pani Asystentka zobaczyla co ja robie, nakrzyczala ze jak to w ogole tka mozna praocwac na takiej usyfionej biurecie, umylsm biurete porzadnie pierwszy raz od poczatku pracowni... i mialam pierwsza niezaliczona analize. Dowod na to, ze biuret jednak nie nalezy myc, bo im to szkodzi. Mr. Green

I przyloz sie do organow. Prewnie juz wiesz, chociazby z lektury tego forum, ile osob co roku poleglo na egzaminie u prof. T. Przyloz sie, bo organy blokuja inne obowiazkowe przedmioty i nawet jesli nie chcesz robic specjalizacji z syntezy, to i tak oblanie podstaw organicznej bedzie sie ciagnelo ogonami do czwartego roku albo i dluzej.
Powrót do góry

senior chemik

PostWysłany: Pią Lip 28, 06 21:28    Odpowiedz z cytatem

aha, myslalam ze tak jak na w- f zapisy ze widze do kogo;D a troche sie obowiam tej analizy ilosciowej heh bo jeszcze ta co teraz byla czyli wykrywanie kationów i takie tam to nie bylo trudne, ale juz okreslic czego ile jest to na sama mysl dreszcze mnie przechodzą heh

nietoperzyca Płeć:Kobieta
super chemik

PostWysłany: Pią Lip 28, 06 23:22    Odpowiedz z cytatem

admin napisał/a:
chromianka

... alkoholanką... Rolling Eyes

Numer Gadu-Gadu
5077664

Rybka Płeć:Kobieta
super chemik

PostWysłany: Sob Lip 29, 06 06:30    Odpowiedz z cytatem

admin napisał/a:

z drugiego roku z profesorow najlepiej pamietam mojego idola, najlepszy wyklad na jaki mialam przyjemnosc chodzic na tym wydziale, wyklad profesora Pieli.
Nie jestem dobra z matematyki i nie lubilam kwantow, ale wyklad byl prowadzony swietnie, i glownie dzieki temu wykladowi naumialam sie na tyle ze zdalam, i to na mocna czworke Very Happy i do dzis mam przyjemne wspomniania z kwantow.

pozwole sobie zaznaczyć, że pomimo iż wykład ten odbywał sie w poniedziałki o godzinie 8 rano, nasza pani admin była obecna na wszystkich wykładach, jest to zjawisko raczej żadko spotykane, a więc naprawde dobrze świadczy o prowadzącym

Let me take you far away You'd like a holiday
Powrót do góry

Numer Gadu-Gadu
8167495

senior chemik

PostWysłany: Sob Lip 29, 06 09:19    Odpowiedz z cytatem

a na angielski to musze sie zapisac przez rejestracje żetonową : wybrać lektoraty, znależć angielski wybrać poziom i sie wpisać? Very Happy

Rybka Płeć:Kobieta
super chemik

PostWysłany: Sob Lip 29, 06 09:50    Odpowiedz z cytatem

dokładnie tak

Let me take you far away You'd like a holiday
Powrót do góry

Numer Gadu-Gadu
8167495

Strona 1 z 6 Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5, 6  Następny
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu