Forum Wydziału Chemii UW

Najlepszy wydział chemii na świecie ;-)

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Poprzedni temat :: Następny temat
Czy trudno ?
Autor Wiadomość
RatedR Płeć:Kobieta
junior chemik

PostWysłany: Pon Sty 04, 10 14:45   Czy trudno ? Odpowiedz z cytatem

Witam,
jestem tegoroczną maturzystką, chciałabym się dowiedzieć jaka jest potrzebna mniej więcej ilość punktów (procentów) aby dostać się na ten kierunek, czy patrzą tam na świadectwo?
i czy trudno się dostać?
jaki był najniższy próg punktowy, i co można po tym kierunku robić? jesteście zadowoleni z wyboru? Smile
osobiście zdaję chemia -pr, biologia -pr, matma-podst.

bardzo proszę o pomoc gdyż nie mam określonych planów a od jakiegoś czasu zaczął mnie zastanawiać ten kierunek
Pozdrawiam Smile

un_yah Płeć:Kobieta
junior chemik

PostWysłany: Pią Lip 02, 10 14:39    Odpowiedz z cytatem

Droga Fanko Rihanny!
mimo że sama jestem świeżakiem, a nawet kandydatką, postaram się udzielić ci odpowiedzi.

w 2007 r. próg na Chemię wynosił 40%, a w 2008 r. 40,83%, czyli jak możemy zaobserwować, jest tendencja zwyżkowa. obecnie próg może być większy, bo kraj nasz inwestuje w młodzież (którą potem w ramach zasady "oddaj, co dostałeś" i tak pewnie zagoni do budowania autostrad), udzielając studentom niektórych kierunków stypendium w wysokości 1000 zł.

po tym kierunku można robić wiele pasjonujących rzeczy, a to zależy od specjalizacji, jaką wybierzesz. tu niestety nie mogę ci nic podpowiedzieć, ponieważ nikt nie jest w stanie/nie chce udzielić mi samej informacji na ten temat. ogólnie powiem, że możesz zostać architektem molekularnego świata, jak to ktoś gdzieś ładnie napisał.

pytanie w stylu "czy trudno/czy warto/czy dam radę?" jest moim ulubionym, więc się trochę rozpiszę.
trudne jest wszystko albo trudne nie jest nic - to zależy od indywidualnego podejścia. chemia została stworzona (a przynajmniej zrozumiana, zapisana, opracowana) przez ludzi, a skoro jesteś człowiekiem, będziesz w stanie ogarnąć ją swoim umysłem. bo przecież nie jesteś w niczym gorsza od Skłodowskiej-Curie czy Kekulégo.
czy warto? jeżeli tylko dasz komuś wejściówkę do twojego umysłu (najlepiej komuś zaufanemu, żeby nic ci nie poprzestawiał) i on go zwiedzi i pozna, znajdziesz kompetentną osobę do udzielenia ci odpowiedzi. jeśli nie, to chyba będziesz musiała sama się zastanowić. bo pytanie zupełnie obcych osób o to, co powinnaś w życiu robić, jest lekko niepoważne. jednak spróbuję ci troszkę podpowiedzieć: jeśli od dziecka po kolacji podpalałaś saletrę z cukrem, mieszałaś mentosy z coca-colą na przerwie w szkole lub po prostu marzyłaś o odkryciu kamienia filozoficznego, ten kierunek jest dla ciebie idealny.

niech pasja będzie z tobą!
Powrót do góry
Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość

Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu